POTOVANJE PRILAGODIMO VAŠIM ŽELJAM.
Odhod: po dogovoru
1. dan IZBRANO LETALIŠČE – MALTA. Polet letala na Malto. Po ureditvi vseh formalnosti na letališču sledi prevzem vozila s katerim se odpeljete do vašega hotela. Počitnice se začnejo! Večerja in nočitev. (letalo, H, V)
Predlagana nastanitev:
Qawra Point Holiday Complex 3*
Paradise Bay Resort 4*
Cavalieri Hotel 4*
DoubleTree by Hilton Malta 4*
Malta Marriott Hotel & Spa 5*
…
2. dan MALTA – VALTETA. Zajtrk. Prosto za počitniške užitke ali raziskovanje otoka. V prihodnjih dneh se sprostite na plaži v bližini hotela ali pa obiščite Golden Bay, Mellieha Bay, Paradise Bay, kot tudi Popeye vasico. Predlagamo tudi ogled malteške prestolnice La Valleta, zgrajene v 16.stoletju. Sprehodite se po središču, obiščete katedralo sv. Janeza ter veličastno palačo Velikega mojstra z lepo zbirko umetnin in orožja. Preverite tudi razgled iz zgornjih vrtov Barakka. Vrnitev v hotel. Večerja in nočitev. (H, ZV)
3. dan MALTA – izlet v Vittorioso. Zajtrk. Prosto za počitniške užitke ali raziskovanje otoka. Vožnja do predela Vittorioso, ki leži na drugi strani Velikega pristanišča. Obiščete “tri mesta”. V Senglei (L’Isla) si ogledate cerkev Naše Gospe Zmagoslavne in postanete v vrtovih Gardjola. Skozi mesto Cospicua pridete v Vittorioso, kjer obiščete palačo inkvizicije. Vkrcate se na ladjico in si privoščite krajšo vožnjo po izjemnem, naravnem Velikem pristanišču. Vrnitev v hotel. Večerja in nočitev. (H, ZV)
4. dan MALTA – izlet na otok GOZO. Zajtrk. Prosto za počitniške užitke ali raziskovanje otoka. Predlagamo vožnjo na SZ del otoka do pristanišča Cirkewwo od koder sledi plovba s trajektom na slikoviti otoček Gozo. Kratka vožnja v prestolnico otočka, Victorio, kjer se povzpnete do mogočne citadele. Odpre se lep pogled na okolico. V vasici Gharb se v baziliki Ta pinu priporočite za dobro zdravje in že ste v Xaghri, kjer obiščete starodavno megalitsko svetišče Ggantija (Unesco) iz 4. stoletja pnš. Vrnitev na Malto. Večerja in nočitev. (H, ZV)
5. dan MALTA – izlet Mosta – Modra jama – Marsaxlokk – Hagar Qim. Zajtrk. Prosto za počitniške užitke ali raziskovanje otoka. Podajte se na celodnevno raziskovanje južnega dela otoka. Prvi postanek je v Mosti, znani po neoklasični cerkvi, katere 67 m visoka kupola je med največjimi v Evropi. Na južni obali vas navduši čudovit kompleks obmorskih »Blue Grotto«, skozi katere se, če vam bosta vreme in veter naklonjena – za ladjico zapeljite na krajšo vožnjo. Ustavte se še v simpatični ribiški vasici Marsaxlokk s pisanimi ribiškimi ladjicami in sproščenim vzdušjem, kjer se prileže sprehod ob morju. Popoldan pa si oglejte veličasten megalitski kompleks pod Unescovo zaščito, kraj čaščenja malteške Venere, Hagar Qim. Občudujte kamnoseška dela izpred 5000 let in spoznajte zgodovino templjev Hagar Qim in Mnajdra. Povratek v hotel. Večerja in nočitev. (H, ZV)
6. dan MALTA – iztet Mdina in Rabat. Zajtrk. Prosto za počitniške užitke ali raziskovanje otoka. Priporočamo raziskovanje srednjeveškega mesta Mdina, imenovanega tudi “Tiho mesto”. Izberite restavracijo za romantično kosilo v eni izmed restavracij v Mdini. Sprehodite se po mestu Rabat, kjer si lahko ogledate St. Paul’s Catacombs in druge zanimivosti. Kupite kakšen spominek in se prepustite nakupovanju v malih butikih. Povratek v hotel. Večerja in nočitev. (H, ZV)
7. dan MALTA – izlet MODRA LAGUNA. Zajtrk. Prosto za počitniške užitke ali raziskovanje otoka. Odpeljite se do Modre Lagune. To je osupljiva naravna znamenitost, ki se nahaja na majhnem otoku Comino, ki se nahaja med otokoma Malta in Gozo. Modra laguna slovi po kristalno čistih turkiznih vodah, ki so kot nalašč za plavanje, snorklanje in potapljanje. Območje je zelo priljubljeno med turisti, zlasti v poletnih mesecih, ko je vreme toplo in vabljivo. Obiskovalcem so na voljo številni izleti z ladjo, da raziščete to dih jemajočo točko. Povratek v hotel. Večerja in nočitev. (H, ZV)
8. dan MALTA – IZBRANO LETALIŠČE. Zajtrk. Skladno z leti odhod do letališča. Sledi polet nazaj proti izbranemu letališču. (Z, letalo)
Ogledi so v lastni režiji in kot priporočilo po želji.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
Okvirna cena na osebo znaša od: 950 EUR
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
***Po želji lahko uredimo povratni transfer iz letališča do nastanitve in obratno in ne najema vozila. Deželo tako raziskujete z javnim prevozom, kateri je super urejen.
Cena vključuje: letalski prevoz, 7x nočitev na bazi polpenzion, najem vozila za čas potovanja (prevzem in oddaja na letališču) ekonomski razred in osnovno zavarovanje, stroške priprave in organizacija potovanja.
Obvezno doplačilo:
– obvezno doplačilo na licu mesta: turistična taksa v kolikor bo potrebno.
Doplačila po želji:
– GoOpti prevoz do letališča in nazaj oz. parkirišče na letališču,
– odstopnina v primeru višje sile 5,02% od vrednosti aranžmaja,
– dodatno zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini,
– izleti na povpraševanje,
– nadgradnja tipa sobe, nadgradnja obrokov ali popolnoma drugi hoteli.
DRUGI PODATKI:
VIZE: Slovenci potrebujemo le veljaven potni list ali osebno izkaznico.
ZDRAVJE: Obveznih cepljenj ni. O zdravju se posvetujte na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje Ljubljana, Zaloška 29, 1000 Ljubljana, telefon: (01) 586 39 00. Za več informacij obiščite: http://www.nijz.si in http://www.zdravinapot.si/.
Splošni pogoji poslovanja Agencije Oskar so sestavni del programov in so kot posebna tiskana priloga na voljo na vseh prodajnih mestih Agencije Oskar. Z vplačilom akontacije potnik potrdi, da jih v celoti sprejema.
MINIMALNO ŠTEVILO POTNIKOV: 2.
ORGANIZATOR POTOVANJA: Agencija Oskar.